بازسازی ویلا دوبلکس

فهرست مطالب

صفر تا صد بازسازی ویلای دوبلکس

ویلاهای دوبلکس از جمله ویلاهای شیک و زیبایی هستند که در طبقه همکف خود اتاق پذیرایی و آشپزخانه و در طبقه دو نیز اتاق خواب ها قرار دارد. به همین منظور بازسازی ویلا دوبلکس یک برنامه مدون است که نیاز به بکار بردن مراحل و ایده های بازسازی دارد. ویلاهای دوبلکس علاوه بر اینکه زیبا و شیک هستند از طرفی جادارتر و فضای بیشتری نیز دارند. به طور حتم بازسازی این نوع ویلا برای شما و افرادی که قصد بازسازی آن را دارند یک مساله چالش برانگیز است. حفظ زیبایی و بهتر کردن شرایط و همچنین بکار بردن بهترین مصالح جهت بازسازی از جمله مواردی است که در دستور کار بازسازی ویلا قرار می گیرد.

این نوع ویلا دارای دو طبقه است که هر دو طبقه به وسیله پله های داخلی به یکدیگر متصل می شود و افراد از این طریق می توانند در میان طبقه ها رفت و آمد کنند. به طور معمول اتاق ها در طبقه دو ویلا قرار دارد تا افراد به دور از شلوغی طبقه پایین باشد و خواب و استراحت لازم کنند. از طرفی طراحی و ساخت این نوع ویلا به صورت سلیقه ای هم هست و افراد با توجه به نیاز و خواسته خود آن را می سازند. ویلاهای دوبلکس جذابیت زیادی دارند و بسیار شیک و زیبا به نظر می رسند. بنابراین اگر قصد بازسازی ویلای دوبلکس را دارید باید نسبت به همه موارد از جمله مصالح مرغوب، هزینه بازسازی و … نیز اطلاعات کافی را داشته باشید.

ویلای دوبلکس

مزیت های داشتن ویلای دوبلکس

ویلای دوبلکس با طراحی و جذابیت زیادی که دارد بسیار زیبا و لوکس دیده می شود از طرفی دارای مزیت های زیادی است که عبارت اند از:

 • داشتن فضای بیشتر
  با توجه به اینکه این نوع ویلا دو طبقه است به طور معمول دارای فضای بیشتری نیز هست. این فضاها شامل تراس های بزرگ، حمام و اتاق خواب های بیشتر است. بنابراین افرادی که ویلاهای دوبلکس دارند فضای بیشتری را در اختیار دارند و می توانند از فضاهای موجود در دو طبقه استفاده کنند.
 • داشتن حریم خصوصی
  به دلیل دو طبقه بودن ویلا، فضا و حریم خصوصی بیشتری برای ساکنین ویلا وجود دارد. البته برخی از این ویلاها نیز دارای ورودی های جداگانه ای نیز هستند که موجب مستقل شدن ساکنین از هر طبقه می شود. بنابراین افراد می توانند استقلال و آزادی عمل بیشتری داشته باشند.
 • امکانات بیشتر
  امکانات موجود در ویلاهای دوبلکس شامل استخر، جکوزی، ورزشگاه، باغ، آلاچیق، سونا و … است. استفاده از چنین امکاناتی برای ساکنین ویلا بسیار لذت بخش است.
 • قابلیت سرمایه گذاری
  ویلاهای دوبلکس به دلیل داشتن امکانات و فضای بیشتر برای خریداران جذابیت بیشتری دارند و از این رو این نوع ویلا متقاضیان بیشتری برای خرید دارد.
 • کسب درآمد با اجاره دادن ویلا
  اگر در تمام طول سال از ویلای دوبلکس خود استفاده نمی کنید می توانید از طریق اجاره دادن ویلا به درآمد بالایی دست پیدا کنید.

هزینه بازسازی ویلا قدیمی

هزینه بازسازی ویلا قدیمی یا ویلا دوبلکس بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله موقعیت، ابعاد، وضعیت فعلی ساختمان و نوع بازسازی مورد نظر. همچنین استفاده از مصالح، امکانات لازم، نیروی انسانی و هزینه‌های مربوط به مجوزها و مشاوره‌های مهندسی نیز تاثیرگذار است.

هزینه‌ بازسازی ویلا قدیمی یا ویلا دوبلکس بستگی به عوامل متعددی دارند. این عوامل شامل ابعاد ساختمان، وضعیت فعلی، نوع بازسازی، نوع مصالح و تجهیزات مورد استفاده، هزینه‌های پیمانکاری و مشاوره‌های مهندسی، پروژه‌های الکتریکی و لوله کشی، هزینه نیروی انسانی و نیز هزینه‌های مربوط به مجوزها و معاملات قانونی می‌باشند. علاوه بر این، هزینه‌های دیگری نظیر طراحی داخلی و دکوراسیون نیز تأثیر بسزایی بر هزینه کل دارند.

برای مثال، اگر ویلا قدیمی شما به نیاز به تعویض کامل سیستم‌های برقی و لوله کشی و یا نیاز به ترمیم ساختاری دارد، هزینه آن بسیار بیشتر از یک بازسازی سطحی خواهد بود.

در مورد ویلا دوبلکس نیز همین مسائل صدق می‌کند. همچنین، افزایش تعداد واحدها در ویلا دوبلکس نیز می‌تواند هزینه را افزایش دهد.

به طور کلی، هزینه بازسازی و تجدید نظر ویلا قدیمی یا ویلا دوبلکس بستگی به وضعیت اولیه ساختمان و نیازهای شما متفاوت است و بهترین راه برای تعیین هزینه دقیق مشاوره با متخصصان چکاد دیزاین در این زمینه است.

بازسازی ویلا دوبلکس چه مراحلی دارد؟

مراحل بازسازی ویلا دوبلکس

اگر قصد بازسازی ویلای دوبلکس را دارید باید نسبت به مراحل بازسازی آن اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید.
برای بازسازی ویلای دوبلکس دو مرحله پیش رو دارید که یکی تخریب و دومین مرحله نیز ساخت ویلا است. هر کدام از این مرحله بازسازی جزئیات مختص به خود را دارد . بنابراین تخریب تمام یا بخشی از ویلا به منظور بازسازی باید طبق نظر کارشناسان انجام شود.
در این مرحله کارشناسان مربوطه کارهایی را که قرار است در بازسازی انجام شود را در نظر می گیرند و مراحل بعدی نیز در ادامه انجام می شود.
در ادامه بازسازی ویلا دوبلکس نیز خرید مصالح با کیفیت اهمیت زیادی دارد که این مرحله نیز مطابق با نظر کارشناس و کارفرما انجام می گیرد. خرید مصالح جهت بازسازی ویلا شامل انتخاب دیوارپوش، کفپوش، شیشه، شیرآلات، آینه و … می باشد. البته خرید و مقدار این مصالح با توجه به نیاز ویلا دارد.
در ادامه نیز با توجه به حجم کار برای بازسازی برنامه ریزی مشخصی انجام می گیرد تا مشخص شود که کدام کارها در اولویت است. در رابطه با بازسازی بهتر است بدانید که ابتدا بازسازی بخش داخلی و سپس بخش ظاهری ویلا انجام می شود.

ایده های بازسازی ویلا دوبلکس

اگر قصد بازسازی ویلای خود را دارید ابتدا بهتر است در مورد ایده های بازسازی شناخت بیشتری داشته باشید. اما اینکه چطور می توان در مورد ایده های بازسازی اطلاعات بیشتری را دریافت کرد؟ برای دستیابی به ایده های جذاب در مورد بازسازی ویلا بهتر است در اینترنت مدام سرچ کنید و عکس های مربوط به بازسازی ویلا دوبلکس را مشاهده کنید. با مقایسه هر کدام از این ایده ها و همچنین در نظر گرفتن فضای داخلی در ویلا می توانید بهترین ایده را انتخاب و به کار ببرید.
البته با کمی خلاقیت به خرج دادن نیز می توانید ایده های جذاب و زیباتری را در ویلای خود به کار ببرید.
نورپردازی در پله ها نیز یک ایده جالب و زیبا در بازسازی و جذابیت بخشیدن به فضای مورد نظر است. استفاده از لوسترهای بلند، انتخاب کفپوش ها و دیوار پوش های جذاب و زیبا و همچنین نرده های لاکچری در راه پله نیز نمونه های دیگری از ایده های خلاقانه در بازسازی ویلا است. با توجه به این موارد بهتر است قبل از انتخاب و خرید همه مدل های موجود در بازار را بررسی کنید و در رابطه با چیدمان نیز حساسیت زیادی به خرج دهید و بهترین چیدمان را در طراحی داخلی ویلا به کار ببرید.
در چیدمان مبلمان نیز بهترین کار قرار دادن مبلمان در بخش پذیرایی است و بهتر است فضای دیگر خانه را بدون مبلمان بگذارید. آشپزخانه های جزیره ای نیز ایده جالب و زیبایی است که می توانید در بازسازی ویلا به کار ببرید.

هزینه بازسازی ویلا دوبلکس

سخن پایانی

بازسازی ویلا دوبلکس با توجه به دو طبقه بودن و طراحی منحصر به فردی که دارد در واقع بسیار چالش برانگیز است. البته بهتر است از افراد متخصص و کار بلد با توجه به شرایط خاص هر پروژه کمک بگیرید.
کارشناسان مربوطه در حوزه بازسازی ویلا می توانند شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

سوالات متداول

۱-ویژگی های ویلا دوبلکس چیست؟
ویلا دوبلکس به طور کلی نوعی از ویلا است که به دو واحد زندگی جداگانه تقسیم می شود. ویلا دوبلکس به دلیل دو طبقه بودن دارای فضای بیشتری است که همین مورد یکی از مهمترین ویژگی های مهم ویلا دوبلکس است.

۲-هزینه بازسازی ویلا به چه عواملی بستگی دارد؟
هزینه بازسازی ویلا به عوامل مختلفی از جمله حجم کار و به کار بردن مصالح مورد نظر دارد.

۳-مهمترین مزیت های داشتن ویلای دوبلکس چیست؟
ویلاهای دوبلکس مزیت های زیادی دارد که می توان برخوردار بودن از فضای بیشتر را به عنوان یکی از مزیت های اصلی آن دانست.

چقدر از محتوای صفحه خوشت اومد؟

ارتباط با کارشناسان چکاد دیزاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *