بهترین رنگ برای نمای ساختمان سیمانی چیست

فهرست مطالب

نمای ساختمان یکی از مهمترین بخشهای آپارتمان است که تاثیر بسزایی در زیبایی ساختمان و حتی زیبایی شهر دارد. نمای ساختمانی نامناسب و نامرغوب علاوه بر اینکه ظاهر متناسب ساختمان را از بین میبرد، بلکه دوام چندانی نداشته و میتواند مشکلات متعددی را برای سازهها به وجود بیاورد. یکی از انواع نمای ساختمان، نمای سیمانی است. البته خود سیمان انواع مختلفی دارد که میتوان از آن برای نمای سازه استفاده کرد. رنگ زدن نمای سیمانی اصول خاص خود را دارد و شما به عنوان صاحب ملک و حتی سازنده باید بدانید که برای نمای سیمانی چه رنگی مناسب است. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا به بررسی بهترین رنگ برای نمای ساختمان سیمانی بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

نمای سیمانی

نمای سیمانی یکی از انواع نماهای ساختمانی است که از سیمان و متریال دیگر ساخته میشود و برای پوشش بیرونی سازه مورد استفاده قرار میگیرد.  در نمای سیمانی دیگر نیازی به استفاده از مصالحی مانند چوب، سنگ، بتن، آجر ونمیباشد بلکه با استفاده سیمان میتوان نمایی بسیار شیک و جذاب را ساخت! برای ساخت نمای سیمانی لازم است که در ابتدا خمیر سیمانی درست شود و پس از آن با توجه به نمای طراحی شده، سیمان را بر روی پوشش خارجی نما قرار داد. شایان ذکر است که این خمیر سیمانی هنگامی که در مجاورت هوا قرار میگیرد، سخت شده و به یک مادهای بسیار مقاوم تبدیل میشود که به راحتی از بین نمیرود و خراب نمیگردد.

سیمان یکی از مصالح بسیار پرکاربرد در ساخت و ساز است و به وفور در بازار یافت میشود و به نوعی مشکلی برای تهیه آن وجود نخواهد داشت. معمولا افرادی که نمای ساختمان را سیمانکاری میکنند بسیار زبر دست هستند و نمایی زیبا را به شما تحویل میدهند! اما باید به خاطر داشته باشید که از سیمان عادی برای نما استفاده نمیشود! به دلیل آنکه سیمان معمولی زیبایی خاصی ندارد و برای ساخت نمای ساختمانی از سیمان سفید به همراه سایر مصالح در پوشش بیرونی ساختمان اجرا میشود. در کل اگر قصد هزینه بازسازی ساختمان در تهران خود را داشته باشید نمای سیمانی جلوه ی جذابی به آن خواهد داد.

نمای سیمانی

انواع نمای سیمانی

نمای سیمانی انواع و اقسام بسیار مختلفی دارد که شما عزیزان با توجه به سلیقه و میزان بودجهای که برای ساخت نما در نظر میگیرید، میتوانید آنها را انتخاب نمایید. از جمله انواع نمای سیمانی میتوان به موارد مهم زیر اشاره داشت:

 • نمای سیمان شسته
 • نمای سیمان تخته مالهای
 • نمای تگرگی و ماهوتی
 • نمای تیشهای (نمای چکشی)
 • نمای آب ساب و موزائیک شسته
 • نمای رومی سیمانی
 • نمای سیمانی رنگی
 • نمای سیمان خراشی

بررسی بهترین رنگ برای نمای ساختمان سیمانی

نمای سیمانی ممکن است پس از مدتی دچار کدری شود. البته این مشکل برای تمامی نماهای ساختمان با هر متریال به وجود میآید و تنها مربوط به نمای سیمانی نخواهد بود. به صورت کلی رطوبت و آلودگی هوا و همچنین سایر مسائل اقلیمی و جوی میتواند نمای ساختمان را با مشکلات متعددی مواجه نماید. به همین دلیل پس از گذشت مدت زمانی ممکن است نمای ساختمان سیمانی به رنگ کاری نیاز داشته باشد.

حتی بهتر است که پس از اجرای نمای سیمان، برای آنکه نمای سازه شما با مشکلات متعددی روبهرو نشود، رنگ کاری سیمان را انجام دهید. رنگ زدن نمای ساختمان سیمانی میتواند علاوه بر زیبایی مزایایی را به همراه داشته باشد.

به صورت کلی مشکلات مربوط به رطوبت و بارندگی در دیوارهای خارجی ساختمان، موضوعی اجتناب ناپذیر است. به همین دلیل برای آنکه نمای ساختمان شما دچار مشکل نشود و همچنین به دیوارهای خارجی سازهتان آسیبی وارد نگردد، باید از رنگهای ضد آب استفاده کنید که کیفیت لازم و کافی را داشته باشد. رنگهای مختلفی در بازار برای نمای ساختمان سیمانی وجود دارد که بهترین رنگ برای این نوع از نماها، استفاده از رنگهای ضد آب، مستحکم و مقاوم در برابر شرایط نامساعد جوی است.

بررسی بهترین رنگ برای نمای ساختمان سیمانی

ویژگی های بهترین رنگ برای نمای ساختمان سیمانی

رنگهای مختلفی در بازار با برندها و مارکهای متفاوت وجود دارد که شما عزیزان میتوانید براساس بودجه در نظر گرفته شده، آنها را تهیه فرمایید. اما به خاطر داشته باشید که بهترین رنگ برای نمای ساختمان سیمانی باید از ویژگیهای خاصی برخوردار باشد که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

 • رنگ ساختمان باید انعطاف پذیری مناسبی داشته و از قابلیت اجرا در هر نوع آب و هوایی برخوردار باشد.
 • رنگ نمای ساختمان سیمانی باید عایق رطوبت و حرارت باشد تا به دیوارهای خارجی ساختمان آسیبی وارد نکند.
 • این رنگها باید از نفوذ آب به سطح نما جلوگیری نمایند.
 • رنگها باید قابلیت اجرا بر روی نماهایی که از قبل رنگ شدهاند را داشته باشند.
 • کیفیت رنگها نیز باید در حد مناسبی بوده و از طول عمر بالایی برخوردار باشند.

چرا باید از رنگ نما برای نمای ساختمان سیمانی استفاده کرد

این سوال ممکن است برای بسیاری از شما عزیزان به وجود بیاید. در واقع برای پاسخ به این سوال میتوان اذعان داشت که نمای بیرونی سازه در طی سالهای مختلف براساس شرایط اقلیمی و جوی، ممکن است دچار آسیب شود. نمای سیمانی نیز دچار کدری و ترک خوردگی میشود! اما برای جلوگیری از آن راهکار بسیار سادهای وجود دارد و آن هم استفاده از رنگ نمای ساختمان سیمانی میباشد! نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که در فصل زمستان (به خصوص در مکانهای سردسیری) یخ زدگی و تخریب نما به وقوع میپیوندد.  به منظور جلوگیری از این اتفاق و افزایش طول عمر نمای ساختمان سیمانی، باید از رنگهای مناسب و با کیفیت استفاده کرد که خاصیت ضد آب بودن و یا آب گریزی را دارند.

چگونه نمای ساختمان سیمانی را رنگ کنیم

برای اجرای رنگ نمای ساختمان سیمانی در وهله اول، باید تمامی نما را از هرگونه غبار و آلودگی پاک کنید. اگر بخشهایی از نمای شما دارای ناهمواری است، بهتر است که آنها را نیز برطرف نمایید تا رنگ به بهترین شکل ممکن خود بر روی نمای سیمانی بنشیند! در صورت وجود ناهمواری میتوانید از آستر برای بستر رنگ نیز بهره ببرید.

بر اساس نوع رنگ انتخابی توسط شما و همچنین میزان غلظت رنگ، میتوان از قلم مو، غلتک و پیستونه برای رنگ زدن استفاده کرد. به خاطر داشته باشید که ساختمانهای با ارتفاع زیاد به داربست و تجهیزات بندبازی برای رنگ کردن دیوارها نیاز دارند.

انواع رنگ برای نمای ساختمان سیمانی

رنگ های بسیاری در بازار برای رنگ کاری نمای سیمانی وجود دارد که مشتری میتواند هر یک از آنها را انتخاب کند. به طور مثال:

 • رنگ نمای اکریلیک
 • رنگ کنیتکس
 • رنگ اپوکسی
 • رنگ نانو

رنگ مناسب برای نمای ساختمان سیمانی

رنگ مناسب برای هر یک از انواع ساختمان بر اساس نوع و جنس دیوار انتخاب می شود. بر این اساس، بهترین نوع رنگ برای نمای ساختمان سیمانی، رنگ مخصوص نما سیمانی است. در واقع ویژگی های این ماده سبب شده است تا به گزینه مناسبی برای رنگ کردن نمای ساختمان سیمانی تبدیل شود. از جمله این ویژگی ها، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ ضد آب نما و غبار گریز می باشد.
 • سبب افزایش مقاومت شیمیایی و فیزیکی ساختمان می شود.
 • موجب جلوگیری از نمایان شدن ترک خوردگی سطح سیمانی می شود.

قیمت رنگ نمای ساختمان سیمانی

قیمت رنگ نمای ساختمان سیمانی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. به همین دلیل نمیتوان نرخ ثابتی برای آن ارائه داد‌. از جمله فاکتورهای موثر در این زمینه، شامل موارد زیر می شوند:

 • شهر یا منطقه محل سکونت: این مورد یکی از موارد موثر در تعیین قیمت رنگ نمای سیمانی به شمار می رود. زیرا هزینه ایاب ذهاب، میزان دسترسی به رنگ و مصالح و… نیز به هزینه رنگ نمای ساختمان افزوده می شود.
 • متراژ و ابعاد نمای ساختمان: طبیعتا با افزایش متراژ مد نظر برای رنگ کاری ساختمان، هزینه نیز به همان میزان بیشتر می شود.
 • نوع رنگ انتخابی: برخی از رنگ های مخصوص نمای سیمانی، دارای درجه ۱ و ۲ می باشند. در نتیجه ممکن است که برخی از نمونه های آن، با قیمت بالاتری به فروش برسند.
 • زمان مورد نظر برای رنگ کاری ساختمان: برخی از رنگ ها به دلیل سرعت خشک شدن پایین یا نیاز به ظرافت کاری بیشتر، به صرف زمان بیشتری نیاز دارند. پس زمانبر بودن نیز در تعیین قیمت رنگ کاری تاثیر دارد.

سخن پایانی

شما عزیزان میتوانید برای تهیه بهترین رنگ نمای ساختمان سیمانی از طریق بخش تماس با ما با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سوالات متدوال

رنگ نمای ساختمان اکریلیک، رنگ نمای ساختمان الاستیک سیلیکونی، رنگ نانو خود تمیز شونده، کنیتکس نمای ساختمان، رنگ روغنی نمای ساختمان، رنگ نانو مخصوص نمای ساختمان و

میزان روشنایی رنگ (برحسب سلیقه)، ضد آب بودن رنگ، مقاومت در برابر شرایط جوی و سایش

افزایش طول عمر نمای ساختمان، ماندگاری مناسب، مقرون به صرفه بودن، جلوگیری از خرابی دیوارهای خارجی، افزایش مقاومت دیوارها در برابر شرایط جوی مانند نم و رطوبت و

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

ارتباط با کارشناسان چکاد دیزاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *