چطور در بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟

فهرست مطالب

چگونه در بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟

می خواهید خانه خود را بازسازی کنید و می پرسید چطور در بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟ قصد دارید که تا حد امکان هزینه ها را کاهش دهید و در عین حال می خواهید خانه زیبا و بسیار لوکسی داشته باشید؟ نگران نباشید، اگر اصول خاصی را مد نظر خود قرار دهید حتما در این امر موفق شده و یک بازسازی اصولی و در عین حال ارزان قیمت خواهید داشت. برای این کار کافیست که کار را به یک پیمانکار متخصص و حرفه ای بسپارید که بتواند همه مراحل را با صرف کم ترین هزینه ها انجام دهد.

همان طور که می دانید هزینه ها در بازسازی ساختمان یکی از فاکتور های مهم به شمار می آیند. از این رو شاید بسیاری از ما بخواهیم بدانیم چطور در بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟ امروزه با توجه به قیمت بالای خانه های نوساز، بسیاری از افراد خانه قدیمی خود را بازسازی کرده و از طرفی هزینه بازسازی ساختمان در تهران بسیار بالا رفته، اما با رعایت یکسری نکات می توان بسیاری از هزینه ها را کاهش داد.

اگر خودتان قرار است این کار را انجام دهید، بهتر است که برخی از وسایل و تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنید، این کار می تواند در کم شدن بسیاری از هزینه ها موثر باشد.
اگر قرار است کار را به یک پیمانکار بسپارید، به دنبال یک فرد خبره و باتجربه باشید. دستمزد پیمانکاران مختلف را بپرسید و از میان آن ها فردی را برای این کار انتخاب کنید که در مقابل ارائه بهترین خدمات، مبلغ مناسبی به عنوان دستمزد از شما دریافت کند. همچنین پس از اتمام کار وسایل و تجهیزاتی که به آن ها نیاز ندارید را بفروشید تا بخشی از سرمایه شما به حسابتان بازگردد.

چگونه در بازسازی خانه صرفه جویی کنیم

اقدامات لازم جهت صرفه جویی در بازسازی خانه

شاید تا به حال از خود پرسیده باشید که چطور در بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟ برای صرفه جویی در هزینه بازسازی خانه قدیمی می توانید اقدامات مختلفی انجام دهید.

 • استفاده مجدد از مصالح
  گاهی اوقات برخی از آجرها در زمان تخریب سالم باقی می مانند و می توان دوباره از آن ها استفاده کرد. همچنین بعضی مواقع اسکلت و بدنه کابینت ها سالم و قابل استفاده هستند و فقط کافیست که در این مرحله درب آن ها را عوض کنید تا به شکل و مدل دلخواه شما درآيند. این اقدامات می توانند به شما کمک کنند تا هزینه های بازسازی را کاهش دهید.
 • قیمت گرفتن از چند فروشنده مختلف
  قبل از خرید هر مصالح و یا وسایل مورد نیاز، بهتر است که به چند فروشگاه مراجعه کرده و قیمت اجناس را با هم مقایسه کنید. این کار سبب می شود تا بتوانید یک نمونه با کیفیت از مصالح را با مناسب ترین قیمت های ممکن خریداری کنید و از این طریق بسیاری از هزینه ها را کاهش دهید.
 • داشتن برنامه مالی مناسب
  بهتر است قبل از شروع کار، برنامه مالی مناسبی برای خود داشته باشید. در این برنامه بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید را مشخص کنید و تعیین کنید که چه مقدار از آن را ابتدای کار پرداخت می کنید. همچنین مبالغی که به صورت ماهانه تامین می کنید را مشخص کنید و از این طریق سرمایه خود را مدیریت نمایید.
 • کنار گذاشتن مقداری از بودجه برای روز مبادا
  گاهی اوقات در حین کار، هزینه های پیش بینی نشده ای به وجود می آيند که باید سریعا تامین شوند. از این رو بهتر است که از هر مبلغ سرمایه ای که در دست دارید، حدود ۲ تا ۳ درصد از آن را کنار بگذارید و اجازه دهید که در مواقع لزوم مورد استفاده قرار گیرند.
 • داشتن طراحی اولیه برای بازسازی
  قبل از شروع کار باید با نرم افزار های ۳D یک طرح اولیه بسازید تا روند کار مشخص شود. این کار سبب می شود تا بودجه مورد نیاز نیز تعیین شود و در نتیجه مدیریت سرمایه بهتر انجام خواهد گرفت.

صرفه جویی در هزینه های بازسازی خانه

صرفه جویی در هزینه های بازسازی خانه

حال که می پرسید چطور در بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟ باید بدانید که برای این کار باید نکات خاصی را مد نظر قرار داده و به اصول مختلفی پایبند باشید. مهم ترین نکاتی که باید در بازسازی خانه ها مد نظر داشته باشید تا از این طریق هزینه ها کاهش یابند، عبارتند از:

 • مشورت کردن با چند نفر
  این سوال برایتان پیش آمده است که چطور در بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟ برای بهبود فرآیند و مدیریت سرمایه های خود می توانید با افراد خبره و فعال در این زمینه مشورت کنید. این کار می تواند در کاهش هزینه ها بسیار موثر باشد و در بخشی از هزینه ها صرفه جویی کند.
 • توجه به زمان
  تا حد امکان فرآيند بازسازی را سرعت داده و در کوتاه ترین زمان ممکن این کار را به اتمام برسانید. گپ های زمانی ایجاد شده در پروژه را بشناسید و تا جایی که امکان دارد این گپ ها را از بین ببرید.
 • تهیه مصالح مورد نیاز در ابتدای بازسازی
  مصالح و متریال های مورد نیاز روزانه با افزایش قیمت مواجه می شوند. بنابراین اگر بتوانید بخش زیادی از مواد مورد نیاز را از همان ابتدای کار تهیه کنید، مقدار زیادی از هزینه ها را کاهش خواهید داد.
 • نخریدن مصالح با برند های خاص
  می پرسید چطور در بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟ به این نکته توجه داشته باشید که نیازی نیست محصول انتخابی شما حتما توسط برند های بسیار معروف تولید شده باشند. لازم نیست که حتما برند های خاصی را خریداری کنید و همین محصول با کیفیت و مرغوبی داشته باشید، کافیست.
 • استفاده از اجناس دسته دوم
  می توان برخی از وسایل را دسته دوم خریده و مورد استفاده قرار داد. برخی از وسایل و تجهیزات مورد نیاز باید حتما نو باشند اما بعضی این متریال ها می توانند دسته دوم باشند و هزینه های بازسازی را کاهش دهند.
 • انتخاب بهترین پیمانکار
  یکی از بزرگ ترین قدم ها در انجام این کار، انتخاب یک پیمانکار مناسب است. اگر یک پیمانکار با تجربه و خبره را انتخاب کنید که به انجام همه امور مسلط باشد، با رعایت نکات و اصولی خاص در هزینه ها صرفه جویی می کند.

چطور در هزینه بازسازی خانه صرفه جویی کنیم

کلام آخر

چطور در بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟ این سوالی است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است. اگر قبل از شروع کار یک برنامه مالی مناسبی برای خود داشته باشید و طرح اولیه کار را با استفاده از نرم افزار ها تهیه کنید، می توانید سرمایه خود را به خوبی مدیریت کنید. همچنین برای این کار می توانید وسایل و تجهیزات مورد نیاز را از فروشگاه هایی تهیه کنید که اجناس خود را در قیمت های مناسبی به فروش می رسانند. علاوه بر آن بیش تر از آن که به برند های سازنده توجه کنید، میزان کیفیت و مرغوبیت مصالح را مورد نظر قرار دهید. از همان ابتدا یه پیمانکار مجرب انتخاب کنید که بتواند با رعایت یکسری اصول در کاهش هزینه ها به شما کمک کند.

سوالات متداول

 1. چگونه در هنگام خرید شیرآلات خانه صرفه جویی کنیم؟
  برای این کار نمونه های مرغوبی انتخاب کنید که توسط برند های خاصی تهیه نشده اند. همچنین دقت داشته باشید که شیرآلات دستشویی و آشپزخانه نسبت به حمام بیش تر در چشم بوده و باید در اولویت قرار بگیرند.
 2. چگونه در هزینه بازسازی آشپزخانه صرفه جویی کنیم؟
  برای این کار به دنبال کابینت هایی باشید که علاوه بر ظاهری زیبا، کیفیت بالایی دارند و توسط تولیدی های بزرگ ساخته می شوند. در حقیقت به دنبال تولیدی هایی باشید که با کم ترین هزینه ها به ساخت کابینت می پردازند.
 3. برای صرفه جویی هزینه ها در بازسازی دکوراسیون داخلی چه اقداماتی می توان انجام داد؟
  از کمد ها و کابینت های چوبی با قیمت مناسب تر استفاده کنید و برای ساخت تی وی وال ها از متریال هایی با قیمت مناسب تر استفاده کنید.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ارتباط با کارشناسان چکاد دیزاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *