دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟

فهرست مطالب

دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟ یکی از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی داخلی، سبک ترنزیشنال است که به‌عنوان پلی بین طراحی‌های سنتی و مدرن عمل می‌کند. ویژگی اصلی این سبک، سادگی طراحی مدرن است. عناصر مختلف را به‌گونه‌ای ترکیب می‌کند که از شلوغی بیش‌ازحد جلوگیری کرده و حس آرامش و تمیزی را به فضای داخلی خانه می‌بخشد. با در نظر گرفتن این موضوع، این مقاله ویژگی‌های دکور ترنزیشنال را بررسی می‌کند.

فهرست مطالب

سبک ترنزیشنال دقیقاً چیست؟

هنگامی‌که خانه شما به سبک سنتی تزئین می‌شود، افزودن عناصر مدرن می‌تواند هماهنگی کلی فضا را مختل کند. از طرف دیگر، اگر خانه شما سبکی مدرن دارد و وسایل نوستالژیک یا قدیمی را معرفی می‌کنید، باعث می‌شود فضا به‌هم‌ ریخته و ناهماهنگ شود. هدف سبک ترنزیشنال ایجاد تعادل ملایم بین این دو سبک است. در این سبک، مبلمان اغلب دارای پارچه مخملی سنتی است. درحالی‌که عناصری از سبک‌های مختلف را شامل می‌شود، حفظ انسجام و یکپارچگی کلی با انتخاب دقیق موارد از سبک‌های مختلف مهم است.

ویژگی‌های سبک ترنزیشنال یا انتقالی

در این بخش، ویژگی‌های دکور ترنزیشنال را بررسی می‌کنیم، زیرا درک شاخص‌ها و استانداردهای یک چیدمان ترنزیشنال برای پذیرش این سبک طراحی ضروری است.

  • انتخاب رنگ مناسب برای سبک طراحی ترنزیشنال

در این سبک، رنگ‌های غالب، عمدتاً از رنگ‌های خنثی و کم‌رنگ مانند بژ، قهوه‌ای روشن، سفید مایل به خاکستری، سفید عاجی، کرم، خاکی، وانیلی و خاکستری مایل به قهوه‌ای تشکیل‌ شده‌اند. برای حفظ تعادل و اجتناب از فضای یکنواخت، توصیه می‌شود چهار یا پنج رنگ از این رنگ‌ها را در مبلمان، فرش، پرده و دکوراسیون استفاده کنید. مهم است که رنگ‌هایی را انتخاب کنید که هماهنگی خوبی با یکدیگر داشته باشند. برای ایجاد یک محیط آرام‌بخش، ترکیبی از سایه‌های گرم و سرد را انتخاب نمایید. استفاده صرفاً از رنگ‌های خنثی می‌تواند فضای داخلی شما را کدر کند، بنابراین استفاده از لوازم جانبی در رنگ‌های مختلف، مانند پرده‌های جذاب، ملحفه‌های تخت در اتاق‌خواب یا مبلمان با رنگ‌های پررنگ را در نظر بگیرید.

  • مبلمان به سبک دکور ترنزیشنال

انتخاب مبلمان نقش بسزایی در دکوراسیون داخلی خانه دارد زیرا سهم قابل‌ توجهی از فضا را به خود اختصاص داده و در ابتدا توجه بیننده را به خود جلب می‌کند. بنابراین، در هنگام انتخاب، توجه دقیق لازم است. در دکورهای ترنزیشنال، می‌توانید با ترکیب مبل‌های راحت و کلاسیک به ترکیبی از زیبایی ‌شناسی سنتی و مدرن دست‌یابید. همچنین می‌ توان از مبلمان بزرگ‌تر و محکمی که راحتی را در اولویت قرار می‌دهد استفاده کرد.

  • سبک‌های پرده در دکوراسیون ترنزیشنال

در طراحی دکور این سبک از پرده‌های ساده، بلند و چین دار استفاده می‌شود. این پرده ها نه یکنواختی سبک مدرن را دارند و نه عظمت استادانه سبک کلاسیک را نشان می دهند. هدف سبک ترنزیشنال ترکیب این دو سبک به منظور انتقال حس آرامش به افراد است.

ویژگی‌های سبک ترنزیشنال یا انتقالی

مواد مورد استفاده در دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟

مواد مورد استفاده در سبک ترنزیشنال عمدتاً از عناصر ارگانیک و طبیعی تشکیل شده است. اینها عبارتند از چوب، سنگ، چرم، و همچنین گرانیت و غیره. علاوه بر این، اجزای پشمی، پتوهایی با طرح‌های متمایز و کوسن‌ هایی با طرح‌ های مخملی کم‌ رنگ گنجانده شده‌اند. این عناصر عموماً به رنگ روشن و ملایم هستند و برخی از آنها دارای تناژهای گرم می باشند.

در دکوراسیون ترنزیشنال، به نورپردازی توجه کنید
نور مناسب در تمایز بین سبک‌ های سنتی و ترنزیشنال بسیار مهم است. فضاهای ترنزیشنال اغلب دارای لوسترهای الهام گرفته از معاصر یا چراغ های مولکولی هستند. اهمیت نورپردازی در فضای کلی یک فضا را نمی‌ توان دست کم گرفت، زیرا طراحان به طور مداوم مرزها را کنار می گذارند و فناوری نور را پیش می برند. در طراحی اداری ترنزیشنال، نورپردازی اهمیت فوق العاده ای دارد و نباید از آن غافل شد.

روی عناصر فلزی تمرکز کنید!
عناصر فلزی در بسیاری از خانه‌های مدرن رایج هستند و در فضاهای ترنزیشنال، یافتن لوازم جانبی مانند میز، وسایل روشنایی و وسایل تزئینی که از فلزات خاص یا ترکیبی از فلزات مانند طلا، برنز یا مس ساخته شده‌اند، رایج است. این روند به ویژه در حمام ها و توالت های سبک ترنزیشنال قابل توجه است.

چگونه به سبک ترنزیشنال دست یابیم

ایجاد یک سبک ترنزیشنال یکپارچه می‌تواند یک چالش باشد، اما در اینجا دو پیشنهاد برای ترکیب عناصر ترنزیشنال در فضای شما وجود دارد:

  • اتاق غذاخوری

میز ناهارخوری مدرن را با صندلی هایی با پارچه های سنتی ترکیب کنید. از طرف دیگر، مبلمان سنتی را انتخاب کنید و با گزینه‌های نورپردازی مدرن مانند آویزهای فولادی که با لامپ‌های حباب‌دار تزئین شده‌اند، محیط را تقویت کنید. معرفی تابلوهای چوبی کلاسیک می‌تواند حسی از سنت را به یک منطقه غذاخوری معاصر اضافه کند.

  • اتاق‌خواب

مبلمان پرزدار را با تخته‌های بلند بگنجانید که یادآور طرح‌های سنتی هستند، اما در نظر داشته باشید که قطعاتی با عناصر خاکستری فولادی را برای یک پیچ و تاب مدرن انتخاب کنید. مبلمان را با میزهای کناری مکعبی مدرن و لامپ های فلزی براق تکمیل کنید تا تضاد جذابی را در مقابل پس زمینه تخته سنگی قدیمی ایجاد کنید.

نکات کلیدی سبک دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟

نکات کلیدی سبک دکوراسیون ترنزیشنال چیست

احتمالاً تا به حال درک درستی از الزامات ضروری برای اجرای سبک تزئینات ترنزیشنال بر اساس ویژگی‌های مورد بحث در متن دارید. دستیابی به این سبک بدون نیاز به سرمایه گذاری در مجموعه گسترده ای از مبلمان، دکوراسیون یا اقلام تخصصی امکان پذیر است. در عوض، داشتن دانش در مورد ویژگی‌های متمایز هر سبک تزئینی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. در این بخش به طور مختصر به بررسی مهم ترین ویژگی‌های سبک دکوراسیون ترنزیشنال می پردازیم.

– ایجاد تعادل بین دکوراسیون معاصر-سنتی و مدرن
– ترکیبی از رنگ‌های سرد و خنثی با رنگ‌های پر جنب‌وجوش و جسورانه
– استفاده از نور سرد و گرم

سخن پایانی

سبک ترنزیشنال از یک پالت رنگ خنثی برای ایجاد حس آرامش و صمیمیت استفاده می‌کند. این سبک به شما این امکان را می‌دهد که ارتباط خود را با گذشته، هویت، فرهنگ و هر آنچه که با آن آشنا هستید حفظ کنید و در عین حال فضایی را برای ترکیبات جدید فراهم می‌کند. نام “طراحی ترنزیشنال” به این دلیل به کار می رود که نشان دهنده حرکتی از طراحی معاصر و سنتی به سمت یک میانه مشترک است.

سوالات متداول

  1. سبک ترنزیشنال چیست؟ هنگامی‌ که خانه شما به سبک سنتی تزئین می‌شود، عناصر مدرن ممکن است چیدمان جذابی ایجاد نکنند. در این بین هدف سبک ترنزیشنال ایجاد تعادل بین سبک سنتی و مدرن است.
  2. در سبک ترنزیشنال به چه عناصری توجه ویژه می شود؟ نور پردازی، مواد اولیه، پرده ها و چینش مبلها
  3. مهم ترین نکات دکوراسیون ترنزیشنال چیسـت؟ تعادل در سبک ‌های سنتی و مدرن، استفاده از انواع نور ها، ترکیب رنگ مناسب
چقدر از محتوای صفحه خوشت اومد؟

ارتباط با کارشناسان چکاد دیزاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *