رنگ سال ۲۰۲۴ در دکوراسیون داخلی (رنگ هلویی)

فهرست مطالب

رنگ سال ۲۰۲۴ در دکوراسیون داخلی در تاریخ ۱۶ آذر ۱۴۰۲ معرفی شد، این رنگ هلویی مخملی روشن است. انتخاب رنگ یک رویداد مهم در زمینه طراحی، مد، دکوراسیون داخلی و … است. رنگ سال می‌تواند روی تمامی محیط اطراف تاثیر بگذارد؛ زیرا تا سال بعد همه وسایل با آن رنگ در بازار عرضه می‌شود. سلبریتی‌‌ها نیز سعی می‌کنند با رنگ سال پیش روند و استایل و سبک‌های مختلفی را به مردم معرفی کنند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره رنگ سال داشته باشید بهتر است تا انتهای مقاله را مطالعه فرمایید.

معرفی رنگ سال ۲۰۲۴ در دکوراسیون داخلی

پنتون موسسه‌ای است که هر ساله، معرفی رنگ برتر سال را به عهده می‌گیرد. این صنعت بر اساس روند مد و طراحی، شرایط اجتماعی، شرایط اقتصادی و با توجه به احساسات و افکار مردم رنگ سال را معرفی می‌کند. رنگ انتخابی معمولا ویژگی‌هایی مثل انتقال حس گرما، آرامش و صمیمت را القا میکند. استفاده از این رنگ منتخب در دکوراسیون داخلی می‌تواند باعث ایجاد آرامش در خانه شود.

علت انتخاب هلویی مخملی به عنوان رنگ سال ۲۰۲۴

یکی از دلایل انتخاب رنگ هلویی مخملی به عنوان رنگ سال این است که مردم با نگاه کردن به این رنگ احساس آرامش کنند و استرس وجود آن‌ها کمتر شود. مدیر موسس پنتون اعلام کرده است که این رنگ برای زندگی امروزی ما بسیار موثر است.

علت انتخاب هلویی مخملی به عنوان رنگ سال ۲۰۲۴

ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۴

اگر می‌خواهید دکوراسیون داخلی محیط اطراف خود را مطابق با رنگ سال تغییر دهید باید ایده‌های جذابی داشته باشید. در ادامه برخی از این ایده‌ها برای شما ذکر شده است:

 • استفاده از کاغذ دیواری به رنگ سال ۲۰۲۴: کاغذ دیواری یکی از ایده‌هایی است که هیچ وقت قدیمی نمی‌شود. شما با خریدن کاغذ دیواری به رنگ هلویی می‌توانید دکوراسیون داخلی خانه خود را تغییر دهید. اگر قصد دارید که دکوراسیون مینیمالی را به وجود آورید، بهتر است که از رنگ هلویی ساده استفاده کنید.
 • استفاده از رنگ هلویی مخملی در دکوراسیون تراس: رنگ هلویی مخملی رنگی گرم بوده که می‌تواند احساس صمیمیت و آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد. اگر دوست ندارید که تمام محیط به رنگ هلویی مخملی باشد می‌توانید از لوازم جانبی‌هایی استفاده کنید که با این رنگ تضاد داشته باشند. از رنگ هلویی می‌توانید در کنار رنگ‌هایی مثل نارنجی، قرمز و صورتی بهره ببرید.
 • استفاده کردن از اکسسوری‌ها به رنگ هلویی در دکوراسیون داخلی: کوسن‌ها، گلدان‌ها، فرش‌ها، پرده‌ها و … به رنگ هلویی می‌توانند در زیباتر کردن دکوراسیون داخلی خانه ها تاثیر چشمگیری داشته باشند. شما می‌توانید از هریک از لوازم جانبی نام برده شده در اتاق خواب، اتاق نشیمن و پذیرایی خود استفاده کنید و یک فضای دلنشین داشته باشید.
 • استفاده از فرش هلویی رنگ در دکوراسیون داخلی: فرش یکی از اجزای مهم در هر خانه به شمار می‌رود. شما می‌توانید با خریدن فرش‌هایی هلویی رنگ زیبایی و صمیمیت را به خانه خود بیاورید.

رنگ هلویی با چه رنگ‌هایی ست می‌شود؟

اگر می‌خواهید به همراه رنگ هلویی از رنگ‌های دیگر استفاده کنید و یک تم زیبا داشته باشید، باید بدانید که این رنگ با چه رنگی‌هایی ست می‌شود. در ادامه با برخی از رنگ‌های هماهنگ با رنگ هلویی، آشنا خواهید شد:

 • ست رنگ هلویی و سفید: استفاده از رنگ هلویی و سفید می‌تواند در کنار هم روشنی را برای محیط به ارمغان آورد. استفاده از رنگ سفید باعث می‌شود تا فضای خانه از یکنواختی خارج شود و کمی از گرمای هلویی از بین رود.
 • ست رنگ هلویی و صورتی یا نارنجی: اگر می‌خواهید در محیط، یک فضای هارمونی ایجاد کنید می‌توانید از طیف رنگ‌های روشن خود هلویی استفاده کنید. این طیف رنگ‌ها شامل نارنجی و صورتی است که می‌توانید برخی از لوازم خانگی محیط را به این رنگ خریداری کنید.
 • ست رنگ هلویی و طوسی یا آبی: اگر از رنگ‌های روشنی مثل طوسی و آبی در کنار رنگ لطیفی مثل هلویی استفاده شود می‌توان از خستگی چشم‌ها جلوگیری کرد. استفاده این رنگ‌ها در کنار هم باعث می‌شود محیط از حالت یکنواختی خارج شود.

نتیجه گیری

بهترین رنگ سال ۲۰۲۴ در دکوراسیون داخلی چیست؟ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که با مد پیش می‌روید پس رنگ برتر سال می‌تواند روی انتخاب شما تاثیر زیادی بگذارد. از آنجایی که رنگ سال ۲۰۲۴ به رنگ هلویی بوده شما با خریدن هر وسیله‌ای به این رنگ می‌‌توانید استرس را از خود دور کنید. رنگ هلویی خاصیت ضد استرسی دارد و رنگی گرم و جذاب است. با استفاده از این رنگ می‌توانید چشم هر بیننده‌ای را خیره کنید. اگر می‌خواهید از این رنگ در دکوراسیون داخلی محیط اطراف خود استفاده نمایید، با خریدن هر چیز کوچکی به این رنگ می‌توانید دکوراسیون داخلی خود را تغییر دهید.

سوالات متداول

 1. آیا می‌شود در کنار رنگ هلویی از رنگ‌های دیگری استفاده کرد؟
  رنگ هلویی یکی از رنگ‌هایی است که می‌توان آن را با طیف رنگ‌های گسترده‌ای مکمل کرد. شما می‌توانید در کنار رنگ هلویی از رنگ‌های دیگری استفاده کنید.
 2. آیا رنگ هلویی از نظر روانشناسی برای روحیه انسان مفید است؟
  هر رنگ از نظر روانشناسی می‌تواند روی مغز و روحیه انسان یک تاثیر بگذارد. همانطور که گفته شد رنگ هلویی رنگی بوده که استرس را از بین می‌برد، پس از نظر روانشناسی استفاده از آن برای انسان مفید است.
 3. بهتر است تمام لوازم داخلی خانه را به رنگ هلویی انتخاب کنم؟
  خیر. اگر تمام عناصر دکوراسیون داخلی خانه شما به رنگ هلویی باشد، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ایجاد تکرار کرده و شما را خسته می کند. بهتر است از رنگ های متضاد نیز بهره ببرید تا فضای داخلی خانه خود را به بهترین شکل ممکن تحت تاثیر قرار بدهید.
چقدر از محتوای صفحه خوشت اومد؟

ارتباط با کارشناسان چکاد دیزاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *