فناوری ساخت خانه به کمک پرینتر سه بعدی چگونه است؟

فهرست مطالب

یکی از مدرن ترین روش ها برای ساخت خانه ها استفاده از تکنولوژی خاص و بی نظیر پرینتر سه بعدی می باشد. این روش به افراد کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه خانه بسازند. اگر بخواهید بدانید که فناوری ساخت خانه به کمک پرینتر سه بعدی چگونه است؟ باید بگوییم که این کار توسط پرینتر های سه بعدی انجام می گیرد. بخش های مختلف را با کمک این دستگاه چاپ کرده و سپس به مونتاژ قطعات می پردازند. ساخت خانه با این روش را تولید افزایشی می نامند.

همه چیز درباره ی فناوری ساخت خانه با استفاده از پرینتر سه بعدی 

بسیاری از افراد می پرسند که فناوری ساخت خانه به کمک پرینتر سه بعدی چگونه است؟ در پاسخ به این افراد باید گفت که این کار توسط یک دستگاه پرینتر سه بعدی خاص انجام می گیرد. در این روش فرآیند چاپ همه دیوار ها، سقف و پارتیشن ها در مدت زمان بسیار کوتاهی در حدود یک روز انجام می شود.
پس از اتمام فرآیند چاپ، چاپگر با کمک یک جرثقیل برداشته می شود و و سپس به مونتاژ و محکم کردن بخش های مختلف داخلی ساختمان می پردازند. این دستگاه چاپگر دارای ابعاد بزرگی است و در دسته دستگاه های صنعتی قرار می گیرد. با کمک آن می توان دیوار هایی با ابعاد مختلف را چاپ کرده و در ساخت خانه ها مورد استفاده قرار داد.

استفاده از پرینتر سه بعدی برای ساخت خانه

بسیاری از افراد از فناوری ساخت یا بازسازی خانه با پرینتر سه بعدی اطلاعی ندارند و می خواهند بدانند که فناوری ساخت خانه به کمک پرینتر سه بعدی چگونه است؟ برای پاسخ به این افراد باید بگوییم که این پرینتر ها با نمونه هایی که برای چاپ مطالب و عکس بر روی کاغذ استفاده می شوند، کاملا متفاوت هستند. طراحی مدل ها به کمک کامپیوتر ها انجام می گیرد و پرینتر طراح ها را خوانده و متوجه می شود که چه کاری باید انجام دهد.
مهم ترین نقاط قوت این نوع پرینتر ها عبارتند از:

 1. سرعت بالای تولید
 2. دور ریز کم تر
 3. هزینه کم تر
 4. امکان تولید اشکال پیچیده

این پرینتر ها در کنار نقاط قوت زیادی که دارند، نقاط ضعفی نیز دارند. کار با این دستگاه به مهارت های بالایی احتیاج دارد و در ساخت ابعاد محصولات نیز با محدودیت هایی همراه است. اما در حالت کلی این تکنولوژي خاص مزایای زیادی برای افراد به همراه دارد و به آن ها کمک می کند تا در شرایطی رویایی صاحب خانه شوند.

استفاده از پرینتر سه بعدی برای ساخت خانه

مزایای ساخت خانه با استفاده از پرینتر سه بعدی

بسیاری از افراد می خواهند بدانند که فناوری ساخت خانه به کمک پرینتر سه بعدی چگونه است؟ برای پاسخگویی به این سوال باید بگوییم که این روش بسیار مدرن و خاص می باشد و به افراد کمک می کند تا مدت زمان بسیار کوتاهی خانه خود را بسازند. این روش نوین دارای مزایای فوق العاده ای هست که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • استفاده همه کار ها به صورت اتوماتیک
 • نیاز کم تر به نیرو های انسانی
 • ساخت خانه در کوتاه ترین زمان ممکن
 • ساخت خانه با کم ترین هزینه
 • کاهش ضایعات و استفاده از مواد بازیافتی
 • کاهش تاثیرات زیست محیطی در صنعت ساختمان
 • ساخت خلاقانه ترین خانه ها

انواع روش های ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

امروزه روش های مختلفی برای ساخت خانه ها با استفاده از پرینتر سه بعدی وجود دارد. بسیاری از افراد می پرسند فناوری ساخت خانه به کمک پرینتر سه بعدی چگونه است؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که این کار با روش های مختلفی انجام می گیرد، که مهم ترین آن ها عبارتند از:
پرینت سه بعدی شن و ماسه یکی دیگر از روش ها پرینت سه بعدی شن و ماسه می باشد. در این روش فرآیندی مشابه پرینتر های صنعتی انجام می گیرد و در مدت زمان کوتاهی خانه ها را در طرح ها و مدل های مختلف تولید می کند.

 • پرینت سه بعدی فلز :معمولا از این روش برای ساخت پل ها استفاده می کنند. سازه هایی که باید تنش بیش تری را تحمل کنند، معمولا نیاز به طراحی های پیچیده تری دارند. در این موارد از پرینتر های سه بعدی فلزی استفاده می کنند. در این روش، امکان چاپ سازه های فلزی در ۶ محور وجود دارد.
 • پرینت سه بعدی اکسترودر بازوی رباتیکی : این روش فرآیندی مشابه پرینتر سه بعدی FDM دارد و بازوی رباتیک را حرکت می دهد. بازو ها بر روی ریل حرکت کرده و مواد بتنی را به صورت لایه لایه تزریق می کنند.

انواع روش های ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

کلام پایانی:

امروزه در ساخت خانه ها از تکنولوژی های بسیار مدرن و پیشرفته ای استفاده می شود که یکی از برترین نمونه از این روش ها استفاده از پرینتر سه بعدی می باشد. در این مقاله تلاش کردیم تا به شما بگوییم که فناوری ساخت خانه به کمک پرینتر سه بعدی چگونه است؟ این روش به افراد کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با صرف کم ترین هزینه ها خانه بسازند. در این روش همه اقدامات به صورت اتوماتیک انجام می شوند و به نیروی انسانی بسیار کمی احتیاج دارید. این کار را با روش ها و متد های مختلفی انجام می دهند و همه افراد می توانند برای ساخت انواع ساختمان ها از این روش ها استفاده کنند.

سوالات متدوال

برای ساخت خانه ها با کمک این دستگاه به سه روش مختلف پرینت شن و ماسه، پرینت فلزی و پرینت سه بعدی اکسترودر بازوی رباتیکی عمل می کنند.

این پرینتر های با دیگر انواع پرینتر متفاوت می باشد. این دستگاه ها دارای ابعاد بزرگی هستند و وزن سنگینی دارند. به گونه ای برای جا به جایی آن ها باید از جرثقیل ها استفاده کنید.

استفاده از این روش می تواند سبب کاهش هزینه ها، استفاده از مواد بازیافتی و همچنین ساخت خانه ها در مدت زمان بسیار کوتاهی شود. این روش به صورت اتوماتیک انجام می گیرد و برای ساخت ها به نیرو های انسانی بسیار کمی احتیاج است.

چقدر از محتوای صفحه خوشت اومد؟

ارتباط با کارشناسان چکاد دیزاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *